Kontakt

REDAKCJA - REKLAMA

redakcja@sbl24.pl

Szymon Chabior
tel. 513 413 413
mail. szymon@ministerstworozrywki.pl

 

 

Ankieta

Czy podoba Ci się nowa strona portalu sbl24.pl ?


Nie wybrałeś żadnej opcji w tej ankiecie!

tak
nie


wyniki »

Najczęściej wyświetlane

Najczęściej komentowane

LĘDZINY. Miasto kończy kilkuletni spór z Drog-Budem. Zapłaci spółce 6 milionów złotych

Lędziny, , ADA - 02.03.2013 00:01

A   A   A  
LĘDZINY. Miasto kończy kilkuletni spór z Drog-Budem. Zapłaci spółce 6 milionów złotych
Fot. UM Lędziny

Koniec sporu lędzińskiego magistratu ze spółką Drog-Bud w sprawie budowy wytwórni mas bitumicznych na 6-hektarowej działce w Hołdunowie przy drodze S1. Zawarta umowa zobowiązuje miasto do wypłaty blisko 6 mln zł na rzecz spółki z Lubojenki koło Częstochowy.W ostatnim dniu lutego miasto Lędziny podpisało w Tychach akt notarialny ze spółką Drog-Bud, na mocy którego miasto zakupiło liczący blisko 6 ha powierzchni teren położony w Hołdunowie przy drodze S1, na którym miała powstać wytwórnia mas bitumicznych.

Przeciwko tej uciążliwej inwestycji od 2008 r. masowo protestowali mieszkańcy. W konsekwencji tych wystapień Rada Miasta przyjęła uchwałę o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która wykluczyła lokalizację na tym terenie przedsięwzięć negatywnie oddziałujących na środowisko. Po tej decyzji Drog-Bud wystąpił do miasta z żądaniem wykupu nieruchomości, na której nie mógł wybudować asfaltowni. Sąd pierwszej instancji podzielił stanowisko inwestora.

Ostatecznie, po kilku latach sporów obu stronom udało się wypracować porozumienie. Reprezentujący Lędziny burmistrz Wiesław Stambrowski oraz przedstawiciele Drog-Budu - prezes zarządu Zdzisław Nowak i członek zarządu Stefan Bednarek ustalili, że cena odkupu wyniesie 5 810 000 złotych netto (do tej kwoty doliczony zostanie podatek VAT wysokości 23%, ale miasto ma możliwości prawne, by go odzyskać) oraz 97 886,96 złotych tytułem kosztów sądowych.

Łącznie na wykup wspomnianego terenu miasto wyda 5 907 886,96 złotych. Termin zapłaty upływa 14 marca.

Cena działki oszacowana została na podstawie operatu szacunkowego, obejmującego wartość gruntu oraz nakłady poniesione przez Drog-Bud na ogrodzenie terenu oraz nasadzenia. Warto także dodać, że w okresie od 2008 roku, kiedy spółka nabyła teren w Lędzinach, do dnia zawarcia wspomnianego aktu do kasy miasta wpłynęło z tytułu podatku od nieruchomości i opłat za decyzje o wycince drzew w sumie 326 334 złotych.

Podpisany akt ostatecznie kończy toczące się w Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Katowicach postępowanie z powództwa spółki Drog-Bud przeciwko gminie i zgodnie z jego postanowieniami wyczerpuje wszelkie wzajemne roszczenia. (Źródło: UM Lędziny)


Wyświetleń: 832
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodaj komentarz


Nick:

Treść:

Anty-bot:

Komentarze

Brak komentarzy!


Inne w tym dziale

08.01.2015 - Lędziny, komentarzy: 0
LĘDZINY. Mieszkańcy zagrają na... ››
08.01.2015 - Lędziny, komentarzy: 0
LĘDZINY. Ten mężczyzna ukradł... ››
04.01.2015 - Lędziny, komentarzy: 0
LĘDZINY. Było to bardzo wyjątkowe... ››
04.01.2015 - Powiat, komentarzy: 0
BIERUŃ. Sto lat dla Agnieszki... ››
07.10.2014 - Powiat, komentarzy: 0
BIERUŃ. Zakończenie sezonu... ››

Galeria zdjęć

Imprezy

Organizujesz jakieś wydarzenie, organizujesz jakąś imprezę!?
Zadzwoń i wypromuj ją w portalu sbl24.pl0.058013200759888