POWIAT. Starosta pisze list do mieszkańców powiatu

23 marca 2020 , aktualizacja: 23 marca 2020 06:41
Bernard Bednorz

Bernard Bednorz

Bernard Bednorz pisze list do mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Tematem jest aktualna sytuacja w kraju związana z koronawirusem.

Szanowni Państwo!
Drodzy Mieszkańcy Naszego Powiatu,
Mieszkańcy Bierunia, Lędzin, Imielina, Bojszów i Chełmu Śląskiego!

DZIĘKUJĘ BARDZO za Wasze prawdziwe i uczciwe podejście do mojej prośby sprzed tygodnia. Nadal jesteśmy zdrowi, mimo kilkudziesięciu przymusowych i bardzo uciążliwych 14-dniowych obowiązkowych kwarantann domowych dla WSZYSTKICH, powtarzam WSZYSTKICH powracających z zagranicy. Wszystkie osoby w powiecie przebywające na kwarantannie, stosują się do jej zasad i mam nadzieję, że są zdrowe. Po tygodniu od ogłoszenia stanu epidemicznego nie przybyło w naszym powiecie nowych zarażonych. Te 2 osoby sprzed tygodnia zarażone korona wirusem, powoli ale z wielką nadzieją powracają do zdrowia. Chciałbym, aby to były już na zawsze jedyne osoby zarażone w naszym powiecie.
Dziękuję za płynące od Was słowa wsparcia, gesty życzliwości i niespotykanego - jak nigdy dotąd - zaufania do naszych trudnych decyzji.

Po raz kolejny proszę, tak jak w poprzednim apelu, ograniczcie swoją aktywność, zero wyjść do sklepów, kto inny zrobi Wam niezbędne zakupy, jeśli tylko o to poprosicie. Prawie każda restauracja przywiezie Wam posiłki do domu. Zrezygnujcie czasowo z przyjmowania gości w domu, najbliższa rodzina, żona, dzieci , to powinien teraz być Wasz cały świat. Dzieci i młodzież mają „przymusowe wakacje”, a Wy macie jedyną okazję, aby pobyć z nimi bliżej, dowiecie się czego potrzebują, do czego dążą w przyszłości. Weźcie urlop, wolne, jeśli nie jesteście niezbędni w pracy - świat się nie zawali. Nie przychodźcie do pracy, jeśli jesteście chorzy, macie temperaturę lub inne chorobowe objawy. Pozostańcie w domu. Proszę tak zróbcie!

Służby Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Starosta, Wasi Burmistrzowie i Wójtowie, Komendanci Policji i Straży Pożarnej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, codziennie pracują - aktualnie pomiędzy sobą już tylko on-line, teraz już tylko ONI osobiście, w wielkim stresie, podejmują wszystkie najistotniejsze, ale bardzo ważne dla powiatu i gmin decyzje. Robią wszystko aby Was/Nas chronić. Muszą zachować zdrowie do tej pracy, więc wspierajcie Ich. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe w poszczególnych gminach również cały czas dbają o Wasze bezpieczeństwo. Zaufajcie i dajcie Im szansę Was ochronić, stosując się jak dotychczas do tych próśb.


Bernard Bednorz
Starosta Bieruńsko-Lędziński

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy