POWIAT. Nowa ścieżka rowerowa połączy Bieruń, Chełm i Lędziny

13 stycznia 2019 , aktualizacja: 13 stycznia 2019 06:28
Fot. M.Orzeł

Fot. M.Orzeł

Od 2014 roku trwa modernizacja infrastruktury turystycznej na terenie powiatu. Obecnie amatorzy wycieczek rowerowych mogą korzystać z 65,5 km tras rowerowych oraz 30 wiat i miejsc postojowych.

- Władze powiatu planują kolejne miejsca, w których powstaną ułatwiające komunikację drogi rowerowe. Ich realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu - informuje starostwo

Starosta Bernard Bednorz i Marek Spyra wiceprzewodniczący Rady Powiatu spotkali się z nadleśniczym Nadleśnictwa Katowice Stanisławem Jeziorańskim. Spotkanie było poświęcone m.in. budowie ścieżki rowerowej, która ma połączyć Lędziny z Górkami i Goławcem. Ten brakujący odcinek ścieżki wzdłuż ulicy Jagiellońskiej i Lipowej pozwoli na bezpieczne, rowerowe skomunikowanie Lędzin z Bieruniem i Chełmem Śląskim.

Poruszono również temat ulic Zamkowej i Zamoście.

- Wiem, że mieszkańcy czekają od lat na remont tego odcinka. Teraz, gdy miasto wybudowało w tej dzielnicy nowy plac zabaw, remont staje się tym bardziej priorytetowy. Mam nadzieję, że wspólnym staraniem z nadleśnictwem, uda nam się wyremontować cały ten odcinek - mówi Marek Spyra, dodając że zadanie przewiduje także budowę nowego chodnika.

Niestety, pomimo dwukrotnie przeprowadzonego postępowania przetargowego nie udało się wyłonić wykonawcy.

- Oferty firm w tym zakresie były dwukrotnie wyższe, aniżeli środki zarezerwowane w budżecie - informuje starostwo.

(Źródło: Starostwo)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy