PIŁKA NOŻNA. To już jest koniec...

09 maja 2020
Sezon 2019/20 we wszystkich rozgrywkach czwartej, piątej  ligi oraz klas A, B i C w Polsce został oficjalnie zakończony.

Sezon 2019/20 we wszystkich rozgrywkach czwartej, piątej ligi oraz klas A, B i C w Polsce został oficjalnie zakończony.

-To już jest koniec, nie ma już nic. Jesteśmy wolni, możemy iść - śpiewa Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar. Jego słowa jak ulał pasują do decyzji jaką podjęto odnośnie dalszych losów rozgrywek piłkarskich 2019/20 w niższych klasach. Takiego stanowiska Polskiego Związku Piłki Nożnej można się było spodziewać....

Po spotkaniu z przedstawicielami piłkarskich podokręgów w całym kraju podjęto decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20. Dotyczy to czwartej i wszystkich niższych lig, a także rozgrywek młodzieżowych. To ostateczna decyzja od której nie ma już odwołania.

Kibice zastanawiali się jak będzie wyglądała kwesta spadków oraz awansów. Czy rozgrywki będą anulowane, czy też tabele zachowają swoją ważność. Na wszystkie te pytania poznaliśmy odpowiedź.

Tak więc, tabele czwartej, piątej ligi oraz klas A, B i C uważa się za ostateczne sezonu 2019/20 po ostatniej rozegranej kolejce. Uwzględnione zostają awanse, czyli zespoły zajmujące teraz premiowane miejsca awansują o klasę wyżej.

"Wygrani" są z kolei potencjalni spadkowicze. Zespoły zajmujące spadkowe miejsca unikną degradacji i zostaną na nowy sezon w swoich ligach. Nie ma spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Decyzja w sprawie ligi trzeciej zostanie podjęta 12 maja. To samo tyczy rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Do kwestii awansów powrócimy niebawem. Ale już teraz wiadomo, kto w naszym regionie ma powody do radości...

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy