PIŁKA NOŻNA. Pora na ostateczne decyzje

06 maja 2020
Wszystko wskazuje na to, że to już koniec piłkarskiego sezonu w Polsce jeśli chodzi o niższe klasy rozgrywkowe. Do 11 maja poznamy wiążące decyzje. Fot. (png)

Wszystko wskazuje na to, że to już koniec piłkarskiego sezonu w Polsce jeśli chodzi o niższe klasy rozgrywkowe. Do 11 maja poznamy wiążące decyzje. Fot. (png)

Polski futbol jest ciągle w zawieszeniu, ale taki stan nie może trwać wiecznie. W najbliższych dniach poznamy ostateczne rozstrzygnięcia dotyczące sezonu 2019/20. Piłkarskich kibiców w naszym regionie najbardziej interesują decyzje dotyczące klas niższych.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że rozgrywki pierwszej i drugiej ligi mają zostać wznowione między 30 maja, a 6 czerwca. Decyzja w sprawie ligi trzeciej zostanie podjęta do 11 maja. To samo tyczy Pucharu Polski, a także pozostałych klas, rozgrywek kobiecych i młodzieżowych.

Tak więc, najpóźniej 11 maja dowiemy się czy sezon 2019/20 w niższych ligach będzie kontynuowany. Po tym terminie określone zostaną rozwiązania dotyczące rundy rewanżowej. Jeśli z kolei zapadnie decyzja o zakończeniu rozgrywek, to dowiemy się czy tabelki z półmetka będą utrzymane, czy też sezon zostanie całkowicie anulowany.

To niezwykle istotne decyzje, bo będą miały one bezpośredni wpływ na ligowe spadki i awanse. Polski Związek Piłki Nożnej zadecydował, iż wypracowane stanowisko będzie obowiązywało dla wszystkich bez wyjątku wojewódzkich związków piłki nożnej.

Wiele wskazuje na to, że sezonu nie uda się niestety uratować. Ekstraklasa już na samym starcie wskrzeszania rozgrywek napotyka na olbrzymie kłopoty. 4 maja miały ruszyć treningi w kilkuosobowych grupach, ale na planach się skończyło. W wielu klubach testy na obecność koronawirusa nie były niestety pomyślne. Sytuacja jest niezwykle dynamiczna...

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy