PIŁKA NOŻNA. Dobre wieści dla bieruńskich fanów futbolu

05 czerwca 2020
PIŁKA NOŻNA. Dobre wieści dla bieruńskich fanów futbolu
Unia Bieruń Stary awansowała do klasy A. Z kolei Piast Bieruń Nowy kolejny sezon ponownie rozpocznie w lidze okręgowej. Takie są decyzje Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdzone przez wojewódzki okręg futbolowy.

Tego, że sezon 2019/20 w niższych ligach zostanie przerwany można się było spodziewać. Kibice zastanawiali się jak będzie wyglądała kwesta spadków oraz awansów. Czy rozgrywki będą anulowane, czy też tabele zachowają swoją ważność.

Tak więc, tabele trzeciej, czwartej, piątej ligi oraz klas A, B i C uważa się za ostateczne sezonu 2019/20 po ostatniej rozegranej kolejce. Uwzględnione zostają awanse, zaś zespoły zajmujące spadkowe miejsca unikną degradacji i zostaną na nowy sezon w swoich ligach. Nie ma spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Unia Bieruń Stary wraca do klasy A po czterech latach spędzonych w tyskiej klasie B. O wszystkim rozstrzygnęła tabela pierwszej rundy. Jesienią Unia była najlepsza. Zachowała miano niepokonanej. Wygrała sześć spotkań, przy trzech remisach. O jeden punkt wyprzedziła LKS Gardawice.

Piast Bieruń Nowy był na półmetku rozgrywek okręgówki na ostatnim miejscu, ale zachował statut piątoligowca. Jesienią bierunianie zdobyli cztery punkty. Jeden mecz wygrali, jeden zremisowali i trzynaście przegrali. Pierwsze miejsce zajęła Iskra Pszczyna i ta właśnie ekipa awansowała do grona czwartoligowców.

Tymczasem kolejny etap "odmrażania sportu" umożliwia rozgrywanie spotkań kontrolnych. To dla wszystkich klubów z niższych klas znakomita wiadomość. Już w najbliższą sobotę Unia Bieruń Stary zmierzy się w meczu sparingowym z Iskrą Brzezinka (oświęcimska klasa B). Rywalem Piasta Bieruń będzie Gol Bieruń.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy