LĘDZINY. 44-letni mężczyzna objęty kwarantanną domową pojechał do sklepu po chleb

03 kwietnia 2020
LĘDZINY. 44-letni mężczyzna objęty kwarantanną domową pojechał do sklepu po chleb

Bieruńscy policjanci codziennie dokonują w powiecie bieruńsko-lędzińskim kontroli osób, które przebywają na domowej kwarantannie. Najczęściej podjeżdżają pod miejsce zamieszkania i telefonicznie proszą o podejście do okna. Tak to wygląda w całym kraju.

Podczas czwartkowych kontroli w Lędzinach, funkcjonariusze podjechali pod adres zamieszkania mężczyzny objętego kwarantanną. Policjanci skontaktowali się telefonicznie z mieszkańcem Lędzin, ten poinformował ich, że pojechał swoim samochodem do sklepu po chleb.

-Mundurowi nakazali lędzinianinowi natychmiast powrócić do miejsca zamieszkania. Po krótkiej chwili mężczyzna przyjechał, tłumacząc opuszczenie miejsca kwarantanny tym, że nie miał kto zrobić mu zakupów – informuje Katarzyna Skrzypczyk z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. -Podczas rozmowy okazało się jednak, że w pobliżu mieszka rodzina, na której pomoc może liczyć – dodaje rzeczniczka.

44-letni mieszkaniec Lędzin swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem złamał prawo oraz naraził życie i zdrowie innych osób.

-W związku z nieprzestrzeganiem przez mężczyznę kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające i sprawa trafi do sądu. Stróże prawa poinformują o zdarzeniu również służby sanitarne – reasumuje Katarzyna Skrzypczyk.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Adolf, 05.04.2020 12:43
Policja niech się zajmie swoją [ciach!] a niy będą nas kontrolowaća a kwarantanna to ściema żeby ludzi oskubać z kasy
Zl., 03.04.2020 16:36
Kierowca zawodowy nie podlega kwarantannie jakimkolwiek pojazdem wykonuje czynności służbowe a kwestionariusz wypełniają wszyscy po drugie od zgłoszenia na granicy i tak upłynął termin dwuch tyg. Od wjazdu do kraju co oboszczenia zmieniły się w trakcie tego terminu ktoś sobie szuka sprawy zamiast szukać tam gdzie faktycznie łamane są zasady