KRAJ. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w drugiej turze wyborów o fotel prezydenta

28 czerwca 2020
fot. / kolaż - Szymon Chabior

fot. / kolaż - Szymon Chabior

Według sondażu exit poll, który został przeprowadzony przez Ipsos wynika, iż pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrywa Andrzej Duda z wynikiem 41,8 procent poparcia. Drugi wynik w kraju osiągnął aktualny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,4 procent badanych. Bardzo dobrym wynikiem może także pochwalić się Szymon Hołownia, który osiągnął wynik 13,4%.

Pozostali kandydaci w wyborach prezydenckich 2020 uzyskali następujące poparcie: Krzysztof Bosak – 7,4%, Robert Biedroń – 2,9%, Władysław Kosiniak-Kamysz – 2,6%, Marek Jakubiak – 0,5%, Waldemar Witkowski – 0,3%, Paweł Tanajno – 0,3%, Stanisław Żółtek – 0,3% oraz Mirosław Piotrowski – 0,2%.

Druga tura odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Wtedy będziemy mogli oddać głos na Andrzeja Dudę lub Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz także

28.06.2020, 18:18 LĘDZINY. Powitali lato 2020 0

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy