KOLARSTWO. To był znakomity rok dla cyklistów z Imielinia

22 lutego 2018
KOLARSTWO. To był znakomity rok dla cyklistów z Imielinia
W mnóstwo sukcesów kolarzy UKKS Imielin obfitował miniony rok. Jaki będzie 2018? Oby podobny, a może nawet lepszy. W 2017 roku klub wspólnie z miastem Imielin zorganizował trzynastą edycję kryterium ulicznego o "Puchar Burmistrza Imielina". Zabawa rowerowa wśród dzieci staje się coraz popularniejsza i z roku na rok wyścig przyciąga coraz więcej zawodników.

Kolarze UKKS Imielin Team uczestniczyli we wszystkich sześciu edycjach Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Startowali w Zamościu, Turawie, Darłowie, Tarnowie Podgórnym, Koziegłowach i Gostyniu. Jeśli chodzi o wyjścigi torowe to imielinianie byli widoczni na torach w Pruszkowie, Łodzi i Szczecinie.

Justyna Kaczkowska podczas mistrzostw Europy U-23 wygrała na 3000 metrów ze startu indywidualnego i zajęła drugie miejsce w drużynie. Na mistrzostwach Europy elity zdobyła drugie miejsce na 3000 m oraz trzecie w drużynie. Triumfowała w Pucharze Świata w Pruszkowie na 3000 metrów.

Robert Rzepka to dwukrotny Mistrz Polski (OOMŁ) na torze w sprincie i kerinie w kategorii junior młodszy. Wygrał klasyfikację PP w sprincie i keirinie. Na zawodach w Belgii był trzeci. W PP na torze w Pruszkowie – 1 miejsce keirin, PP na torze Łódź - 1 miejsce sprint, PP na torze Szczecin - 1 miejsce sprint - keirin, sprint olimpijski, 2 miejsce - omnium MP nieolimpijskie.

Monika Piekorz w mistrzostwach Polski na torze 4 miejsce w kerinie, w spricie drużynowym 6 miejsce. Mistrzostwa Polski jazda drużynowa dwójkami na czas – 5 miejsce. Mistrzostwa Śląska jazda indywidualna na czas – 1 miejsce;

Ewa Dymek była piąta w mistrzostwach Polski w jeździe drużynowej na szosie. 1 miejsce XI Memoriał Andrzeja Piechaczka - Malec, 2 miejsce Mistrzostwa Śląska jazda indywidualna na czas, 1 miejsce jazda indywidualna na czas - Dwory, 3 miejsce Mistrzostwa Śląska CX, 1 miejsce Vienna Life Langteam na dystansie MEDIO - Kraków, 1 miejsce Vienna Life Langteam na dystansie MINI - Dąbrowa Górnicza, 2 miejsce w klasyfikacji Śląskiego Związku Kolarskiego.

Na czołowych lokatach meldowali się także Alicja Gałas, Mikołaj Żymła, Jan Szary, Przemysław Kotulski, Mateusz Nowak. Ten ostatni jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu i ma najwyższą średnią ocen w szkole. Brawo!
Komentarze do tej aktualności zostały wyłączone.