CHEŁM ŚLĄSKI. Wilki morskie opanowały Chełm Śląski

27 czerwca 2014

Chrzest żeglarski oraz wybór króla i królowej Balu Wyspiarzy zakończył IX Integracyjny Biwak Żeglarski na terenie Yacht Clubu OPTY w Chełmie Śląskim. Ta trzydniowa impreza integracyjna cieszy się ogromnym powodzeniem – w tym roku ściągnęła aż 300 osób, głównie niepełnosprawnych z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego, którym towarzyszyli najbliżsi, wychowawcy, żeglarze, 30 wolontariuszy z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, 15-osobowa drużyna harcerska z Mysłowic oraz lokalni samorządowcy.

CHEŁM ŚLĄSKI. Wilki morskie opanowały Chełm Śląski

Tematem przewodnim tegorocznej imprezy, zgodnie z cyklem „Wielcy Odkrywcy – Wielkie Odkrycia” była Australia i Oceania. Temu kontynentowi poświęcone zostały tematyczne gry, zabawy i rozgrywki, którym towarzyszyły tradycyjne zajęcia żeglarskie, nauka szant i inne atrakcje.

Na plenerowej scenie prezentowały się zespoły dziecięce i młodzieżowe. Mimo pogody „w kratkę” udało się rozpalić wieczorne ogniska z pieczeniem kiełbasek, śpiewem i tańcami, Bal Wyspiarzy z wyborem królowej i króla balu oraz tradycyjny chrzest żeglarski.

Trzydniowy biwak to nie tylko rozrywa, ale i chwila refleksji. Minutą ciszy uczczono zmarłego w ubiegłym roku Bolesława Rozmusa – mistrza Polski żeglarzy niepełnosprawnych, wielokrotnego uczestnika chełmskich biwaków, znanego i cenionego w środowisku żeglarzy, aktywnie działającego na rzecz popularyzacji żeglarstwa wśród osób niepełnosprawnych.

Jak poinformował komandor Yacht Klubu Opty Janusz Szlachetko, dla uczczenia pamięci zmarłego kolegi i przyjaciela, w celu kontynuowania jego idei i dzieła, przy klubie powstała młodzieżowa sekcja żeglarzy niepełnosprawnych im. Bolesława Rozmusa.

Komentarze do tej aktualności zostały wyłączone.