CHEŁM ŚLĄSKI. Szukając złomu w Przemszy znalazł pocisk z II Wojny Światowej

26 czerwca 2020
fot. sz

fot. sz

W środę w godzinach popołudniowych w rzece Przemszy przy kładce łączącej Chełm Śląski z Chełmkiem znaleziono niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

Jeden z mieszkańców Chełmka (pow. oświęcimski), który wyławiał z rzeki wszelkiego rodzaju elementy metalowe – złom, wyciągnął z wody pocisk moździerzowy. Mężczyzna natychmiast powiadomił policje.

Na miejsce udali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, którzy do czwartku do godziny 11.00 zabezpieczali miejsce znaleziska. Wtedy też saperzy zabrali pocisk w celu jego neutralizacji.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy