BOKS. Dwa złote medale dla Pogoni Imielin!

21 lipca 2020
Pięściarz Pogoni Imielin Wiktor Czopek (w środku) zdobył tytuł mistrza Śląska w boksie olimpijskim. Fot. nadesłane

Pięściarz Pogoni Imielin Wiktor Czopek (w środku) zdobył tytuł mistrza Śląska w boksie olimpijskim. Fot. nadesłane

Dwa medale wywalczyli pięściarze Pogoni Imielin w rozgrywanych w Sośnicowicach mistrzostwach Śląska w boksie olimpijskim. Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Poprawski i Wiktor Czopek. W turnieju wzięło udział ponad 130 pięściarzy.

Jakub Poprawski nie miał konkurencji w juniorskiej wadze powyżej 91 kg. Z kolei startujący w wadze do 75 kg Wiktor Czopek (młodzieżowcy) musiał pokonać trzech rywali.

Wiktor Czopek trenujący pod okiem Krzysztofa Kowalskiego w pierwszym dniu Mistrzostw Śląska zmierzył się z Bartłomiejem Stryczkiem (KB Ring Bielsko-Biała). To był bardzo dobry pojedynek pod względem technicznym i zakończył się zwycięstwem Wiktora Czopka 3:0.

Później zawodnik Pogoni Imielin skrzyżował rękawice z Danielem Wawszczakiem (KS Start Częstochowa). Było dużo wymian, jednak skuteczniejszym okazał się podopieczny Krzysztofa Kowalskiego. Czopek wygrał głosami sędziów 2:1.

W wielkim finale Wiktor Czopek o złoto walczył z Przemysławem Glencem (KSW Boxing Odra Wodzisław). Walka była niezwykle zacięta i stojąca na wysokim poziomie do ostatniego gongu.

W trzeciej rundzie na krótko przed końcem Wiktor Czopek po celnym, mocnym prawym prostym i lewym haku na wątrobę doprowadził do liczenia swojego rywala. Wygrało doświadczenie i zimna krew.

Przypomnijmy, iż Wiktor Czopek przed dwoma laty wywalczył wicemistrzostwo Śląska w boksie, a przed rokiem wygrał turniej "O złotą rękawicę Wisły". Teraz przyszedł kolejny sukces.

Komentarze do tej aktualności zostały wyłączone.