BIERUŃ. Weekend pełen teatru. Święto wielbicieli Teatru - ZDJĘCIA

04 kwietnia 2017

Najważniejszym wydarzeniem kulturalnym w powiecie bieruńsko-lędzińskim minionego weekendy bez wątpienia były Dni Teatru 2017. Impreza odbywa się w ramach Międzynarodowych Dni Teatru.

BIERUŃ. Weekend pełen teatru. Święto wielbicieli Teatru - ZDJĘCIA

Tegoroczne Dni Teatru otworzyła premiera sztuki „Towarzysz Smith”, która została oparta na słynnej powieści-antyutopii George'a Orwella pt. „Rok 1984”. Sztuce towarzyszyła skomponowana specjalnie na tę okazję muzyka na żywo oraz ciekaw wizualizacje. Spektakl miał miejsce w bieruńskiej „Jutrzence”.

-Nastrój Orwellowskiej wizji artyści oddali za pomocą minimalistycznej scenografii i kontrastów, chociażby styku roboczych surowych ubrań i przeplatających się w scenach kolorowych kostiumów. Gra twarzą i ciałem były najmocniejszym elementem przedstawiania. Chyba każdy z widzów zapamięta na długo powtarzane przez aktorów słowa: ”Ile jest 2+2” czy „Wielki brat patrzy”. Sztuka pozostawiająca publiczność z wieloma refleksjami, z szeregiem pytań na temat chociażby dzisiejszego stylu życia, niestety często wyglądającego jak korporacyjna układanka – relacjonuje Edyta Mitoraj z Urzędu Miejskiego w Bieruniu.

Dzień drugi dedykowany był sympatykom gwary śląskiej, hecy, dobrego humoru ale przede wszystkim rodzimego teatru. W „Gamie” odbyła się premiera „Afery Makbecioka”, którą Napisał Marcin Melon i wyreżyserowała tym razem Joanna Lorenc.

-To opowieść o współczesnym Śląsku, tym bliskim i znajomym. W przedstawieniu ukazane zostały charaktery, które wyróżniają śląską społeczność. Publiczność obficie oklaskiwała aktorów, którzy jak na amatorów są niezwykle przekonujący, zdolni i charyzmatyczni – podkreśla Ewa Mitoraj.

Komentarze do tej aktualności zostały wyłączone.