BIERUŃ. Mają swoją pasję, a niektórzy doszli do perfekcji i mają złoto

20 czerwca 2014

Dwudziestu trzech miłośników gry w kręgle wzięło udział w zorganizowanych już po raz trzeci Amatorskich Mistrzostwach Bierunia w Bowlingu. Za symboliczne 10 zł uczestnicy mogli przez kilka godzin pograć w kręgle, a przy okazji zmierzyć się z konkurencją i wywalczyć złote puchary.

BIERUŃ. Mają swoją pasję, a niektórzy doszli do perfekcji i mają złoto

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach. Sześć kobiet rozegrało cztery rundy i łączna suma punktów wyłoniła zwyciężczynię. Natomiast mężczyźni rozegrali trzy rundy eliminacyjne oraz jedną finałową, do której weszło sześciu najlepszych.

Spośród kobiet najskuteczniej swoje rzuty wykonała Alicja Felus kompletując 494 pkt., co dało jej średnią 123,5 punkty w rundzie i zasłużone pierwsze miejsce. Drugie zajęła Agnieszka Żerdka z wynikiem 375 pkt. z średnią 93,75 pkt. w rundzie, a miejsce trzecie Justyna Pietras z wynikiem 361 pkt. i średnią 90,25 punktów. Najwyższy wynik w jednej grze uzyskała Alicja Felus – 149 punkty.

W konkurencji mężczyzn zacięta rywalizacja o wejście do wielkiego finału trwała do ostatniego rzutu. W rundach eliminacyjnych najrówniej grał Piotr Rogalski. Najwyższy wynik, jaki uzyskał to 171 pkt. W emocjonującym finale Piotr Rogalski uzyskał najlepszy wynik 133 pkt., a tym samym pierwsze miejsce. Zliczając wszystkie rundy Piotr uzyskał 603 pkt., co daje średnią 150,75 pkt. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Bernaś 125 pkt. w czterech rundach 511 i średnia 127,75 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Węglarz z wynikiem 121 pkt. w czterech rundach 478 i średnią 119,5 pkt.

Oprócz pucharów zawodnicy otrzymali karnety na kręgielnię oraz bezpłatne wejścia na basen.

Organizatorem turnieju był Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Komentarze do tej aktualności zostały wyłączone.