BIERUŃ. W Charytatywnym Biegu Pięciu Kopców uzbierano około 20 tys. Wszystko ukradł złodziej

02 grudnia 2019
fot. zyg

fot. zyg

W niedzielę na Paciorkowcach w Bieruniu odbył się II Charytatywny Bieg Pięciu Kopców. Impreza, której przewodzi szczytny cel zgromadziła w tym roku około 650 miłośników amatorskiego biegania.

Wpisowe wynosiło minimum 30 zł. Z całej kwoty zebranej 50% miało zostać przekazane na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla 2,5 rocznego Fabiana Koćwin. Pozostałe 50% miało wspomóc budowę sali rehabilitacyjnej ŚWIETLIKOWO w Tychach.

Problem pojawił się przed godziną 17.00 kiedy nieznany sprawca skradł ze stolika w biurze zawodów puszkę z pieniędzmi w której znajdowało się około 20 tysięcy złotych.

-Sprawca kradzieży oddalił się samochodem marki ford mondeo koloru ciemnego na chrzanowskich tablicach rejestracyjnych w stronę Chełmka – Chełmu Śląskiego – mówi Katarzyna Skrzypczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

Mężczyzna miał około 30 lat. Poszukiwany sprawca miał około 170 cm wzrostu, łysy. Ubrany był w czarną bluzę lub kurtkę.

Aktualnie policjanci z bieruńskiej komendy prowadzą czynności mające ustalić tożsamość złodzieja.

-Wiemy, że wielu z Was robiło zdjęcia i kręciło filmiki z biegu. Prosimy o nadsyłanie na adres sport@bosir.bierun.pl zdjęć lub filmów mogących pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny – apelują organizatorzy. -Można też zadzwonić z informacji dotyczącymi tego zdarzenia na numer telefonu 601915699 - dodają

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy