BIERUŃ. Ścieżka jak się patrzy. Nie sposób na niej zabłądzić po zmroku

17 stycznia 2019
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Bieruń Stary i Nowym wkrótce połączy wyjątkowa ścieżka rowerowa. Wyjątkowa, bo... świecąca po zmroku. Ma się rozświetlać przed nadjeżdżającymi rowerzystami, a gasnąć po ich przejeździe. Trakt dla cyklistów ma być gotowy do końca tego roku.

Takie rozwiązanie, tzw. system nadążny, ma być zastosowane wzdłuż istniejącej już drogi rowerowej, prowadzącej od ul. Baryki do ul. Kościelnej.

- Lampy pojawią się na całej długości trasy, co około 35 metrów. Łącznie, na 4-kilometrowym odcinku, zainstalowanych zostanie 115 opraw oświetleniowych LED, wyposażonych właśnie we wspomniany system - mówili na falach Radia Express bieruńscy włodarze.

Koszt inwestycji to ponad 685 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy