BIERUŃ. Pięć oczyszczaczy powietrza trafiło do Przedszkola nr 1

08 stycznia 2020
fot. UM Bieruń

fot. UM Bieruń

Pięć oczyszczaczy powietrza trafiło do Przedszkola nr 1 w Bieruniu. Urządzenia zostały przekazane w ramach kampanii prowadzonej w województwie śląskim pod nazwą „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”.

W grudniu burmistrz miasta Bieruń Krystian Grzesica wręczył urządzenia przedszkolakom. Oczyszczacze zostaną rozdysponowane między poszczególne oddziały placówki.

-Warto podkreślić, że Przedszkole nr 1 w Bieruniu jako jedyne w powiecie bieruńsko-lędzińskim zakwalifikowało się do kampanii. W sumie w całym województwie śląskim udział swój zgłosiło 460 placówek przedszkolnych, a do realizacji zadań zostało zakwalifikowanych jedynie 121 – czytamy na stronie Urzędu Miasta Bieruń.

Akcja ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z zanieczyszczeniem powierza m. in. Poprzez zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej.

- Przedszkola, które biorą w niej udział, będą również uczestniczyć w konkursie na scenariusz zajęć dla dzieci o tematyce zanieczyszczenia powietrza oraz w konkursie na przedstawienie teatralne – informują urzędnicy.

Projekt współfinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy