BIERUŃ. Padł rekord bieruńskiej WOŚP. Zebrano blisko 115 tysięcy złotych

25 stycznia 2019
Fot. Szymon Chabior

Fot. Szymon Chabior

114 223,05 złotych – to kwota ostateczna, jaką zebrano podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bieruniu. Bieruński sztab WOŚP podkreśla, że w to rekordowa zbiórka w historii Bierunia.

-Tak dużą kwotę udało się zebrać dzięki wsparciu płynącemu ze zorganizowanych licznych imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych, w tym m.in. 5. Bieruńskiego Biegu „Utopca”, koncertów w bieruńskich klubach i w kinoteatrze „Jutrzenka”, a także z kwest prowadzonych we wszystkich bieruńskich przedszkolach i szkołach – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bieruniu.

Pierwsze wydarzenia związane ze zbiórką pieniędzy do puszek wolontariuszy odbyły się już 4 stycznia w bieruńskim „Gwarku”, gdzie odbył się koncert zespołu „Bieruń Blues Band”. Tydzień później w Piwiarni WARKI odbyły się różne licytacje. Piątkowy wieczór wzbogacony był o koncert zespołu Tender Songs.

Na dzień przed wielkim Finałem w Pubie Piwnica mieszkańcy Bierunia mogli pochwalić się swoim talentem muzycznym podczas WOŚP-owego Karaoke. W niedzielę 13 stycznia, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbył się „Bieruński Bieg Utopca”.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy