BIERUŃ. Kierowca volkswagena miał 2,9 promila alkoholu. Zauważył go na drodze policjant wracający ze służby

01 lipca 2020
BIERUŃ. Kierowca volkswagena miał 2,9 promila alkoholu. Zauważył go na drodze policjant wracający ze służby
W niedzielę około godziny 18.00 policjant z oświęcimskiej drogówki wracał ze służby do domu. Na ulicy Warszawskiej w Bieruniu jego uwagę zwrócił jadący za nim dostawczy volkswagen transporter z przyczepką. Styl jazdy mógł wskazywać, że pojazd prowadzi nietrzeźwy kierowca.

Policjant natychmiast poinformował o zaistniałej sytuacji policjantów z bieruńskiej jednostki, a następnie zaczął zmniejszać prędkość, by na ruchliwej drodze możliwe było bezpieczne zatrzymanie volkswagena. Podejrzany kierowca prawdopodobnie zorientował się o zamiarach jadącego przed nim kierowcy i natychmiast skręcił na jeden z parkingów, gdzie kilka minut później wjechał radiowóz naprowadzony przez oświęcimskiego policjanta.

Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,9 promila alkoholi. Nietrzeźwym kierowcą okazał się 68-letni obywatel Ukrainy. Pijanemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy