BIERUŃ. 27 finał WOŚP pełen muzycznych i sportowych atrakcji

15 stycznia 2019 , aktualizacja: 15 stycznia 2019 12:53
Fot. Szymon Chabior

Fot. Szymon Chabior

W ciągu osiemnastu bieruńskich finałów WOŚP zebrano w sumie ponad 1 mln zł. Tradycyjnie już poważną kwotą konto Orkiestry zasilili uczestnicy Biegu Utopca.

Wśród 924 biegaczy najwięcej emocji wzbudził bieg na dystansie 17 kilometrów, aż pod lędzińskiego Klimonta i z powrotem. Zwycięzcą został Piotr Pałka z Częstochowy, który uznał, że trasa była bardzo trudna. Tym większe gratulacje należą się radnej Natalii Grosman, która z uśmiechem pokonała ten wymagający dystans.

Z kolei bieg na 5,6 kilometra najszybciej pokonał Jan Wróblewski z Bielska-Białej.

- Po biegu w starobieruńskiej hali odbył się piknik sportowy, w czasie którego można się było zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Na przybyłych tu biegaczy i innych gości czekało wiele atrakcji, m.in.: pokaz sztuk walki, spotkanie z tyską drużyną futbolu amerykańskiego Falcons oraz wiele ciekawych gier i zabaw - informuje bieruński ratusz.

Swoje stoisko wystawiło również Miasto Bieruń wraz z Muzeum Miejskim w Bieruniu (w organizacji), na którym wyświetlany był pokaz zdjęć wykonanych podczas SPACERU FOTOGRAFICZNEGO w Bieruniu. Jedną z głównych atrakcji finału WOŚP na hali sportowej była loteria fantowa, w której udział wzięło kilkaset osób. Rower ufundowany przez radnych wylosował Marcin Pala z ekipy Chwalisza ze Ścierń.

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się wielkim muzycznym akcentem. Już po godzinie 18 w kinoteatrze "JUTRZENKA" zgromadzili się wszyscy fani mocnych brzmień, a to za sprawą niepowtarzalnego zespołu Tequila Sunrise. Tradycyjnie już po koncercie, o godz. 20 wspólnie obejrzeliśmy światełko do nieba.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy