BIERUŃ. Powstaje hala z wieżą wspinaczkową

19 stycznia 2019 , aktualizacja: 19 stycznia 2019 12:06
Fot. UM Bieruń

Fot. UM Bieruń

Rozpoczął się kolejny etap prac związanych z budową nowoczesnej hali sportowej - tzw. HOMERA CENTRUM. Inwestycja kosztuje ponad 5 mln zł.

Realizowana inwestycja zakłada przystosowanie starej niszczejącej sali gimnastycznej (obiektu pozostałego po funkcjonującej tu lata temu jednostce wojskowej) do pełnienia funkcji nowoczesnego centrum wspinaczkowego.

Obejmuje budowę profesjonalnych ścianek wspinaczkowych na kilku ścianach hali – na jednej ze ścian zostanie zabudowana ścianka wspinaczkowa dla osób początkujących oraz ścianka do wspinana bez asekuracji. Jedno z pomieszczeń nadbudowanych nad świetlicą środowiskową zostanie zaadoptowane na bulderownię, czyli miejsce treningów wspinaczy, służące do wspinania bez asekuracji.

Obiekt będzie pełnił również drugą funkcję - ma być miejscem dedykowanym sportom walk.

W chwili obecnej trwają prace zbrojarskie i betoniarskie. Rozpoczął sie demontaż dachu. Wkrótce rozpocznie się murowanie wieży, która będzie miała wysokość 16,4 m. Wewnątrz budynku trwa murowanie ścianek działowych.

Roboty budowlane zakończą się w sierpniu br. Natomiast wyposażanie hali w sprzęt oraz montaż ścianek wspinaczkowych potrwają najprawdopodobniej do końca roku.

- Oficjalne otwarcie obiektu wstępnie planowane jest na grudzień - podkreśla magistrat.

Dzięki zaprojektowanej „wieży wspinaczkowej”, która będzie miała prawie 16,5 metra wysokości, obiekt będzie widoczny z większej odległości, także od ulicy Oświęcimskiej.

Ma stanowić będzie punkt orientacyjny na terenie miasta, a dzięki swojej oryginalnej formie stanie się niezwykłą ozdobą osiedla Homera.

(Źródło: UM Bieruń)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy