BIERUŃ. Umowa Danone z PZS. Obie strony widzą korzyści

11 stycznia 2019 , aktualizacja: 11 stycznia 2019 12:13
Fot. Starostwo

Fot. Starostwo

Fabryka Danone i Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu podpisali porozumienie o współpracy

Danone, lider na rynku produktów mlecznych w Polsce i jeden z największych pracodawców w regionie, podpisał umowę o współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół w Bieruniu kształcącym w takich kierunkach jak: technik elektryk czy technik mechanik.

- Już w styczniu uczniowie bieruńskiej szkoły rozpoczną kształcenie w fabryce Danone w Bieruniu, która dostarcza produkty mleczne do przeszło 20 krajów w Europie i do USA - informuje bieruńskie starostwo.

Umowa gwarantuje realizację wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych. Mają one na celu wsparcie uczniów z powiatu w przygotowaniu do samodzielnego wejścia na rynek pracy.

Fabryka Danone w Bieruniu zorganizuje dla uczniów specjalne warsztaty, połączone z poznawaniem procesu produkcyjnego a także zaoferuje cykl praktyk zawodowyc

- Taka współpraca jest dla szkoły bardzo cenna, ponieważ daje możliwość łączenia wiedzy nabytej w szkole z umiejętnościami potrzebnymi do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej. Szkoła od lat stawia na współpracę z dobrymi pracodawcami z regionu, a Danone to dla nas ważna firma, ponieważ profil jej działalności pasuje do kierunków nauczania w naszej szkole - mówi Teresa Horst, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu.

- Obecnie w Bieruniu powstaje blisko 250 wariantów produktów mlecznych, które trafiają do ponad 20 krajów w Europie i do USA. Wiemy, że sukces fabryki oparty na ciągłym rozwoju eksportu to zasługa naszych pracowników. Dlatego stawiamy na to, by fabryka była przyjaznym miejscem do pracy i rozwoju dla obecnych i przyszłych pracowników. Jestem dumny z tego, że poprzez właśnie podpisane porozumienie możemy ułatwić start zawodowy młodym mieszkańcom regionu, którego częścią się czujemy - przybliża Rafał Piwowarski, dyrektor Fabryki Danone w Bieruniu.

W Danone już od kilku lat prowadzony jest program praktyk i staży dla uczniów, przygotowujących się do podjęcia pierwszej pracy. Program przynosi wymierne rezultaty i jest ceniony przez samych praktykantów.

W ramach współpracy pierwsza grupa uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu zapozna się z działalnością fabryki podczas specjalnie zorganizowanej wizyty 22 stycznia.

(Źródło: Starostwo)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy