BIERUŃ. Wał na lewym brzegu po modernizacji

10 stycznia 2019 , aktualizacja: 10 stycznia 2019 03:45
Fot. UM Bieruń

Fot. UM Bieruń

Dobiegają końca prace związane z modernizacją lewobrzeżnego wału przeciwpowodziowego przy ulicy Dyrdy. Zadanie kosztowało 1,4 mln zł.

- Inwestycja będzie mieć znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w mieście - przekonuje ratusz.

Zadanie polegało na przebudowie przepustu wałowego P6 oraz wykonaniu nadbudowy lewego wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły wraz z przebudową części napowietrznej linii oświetlenia przy ulicy Dyrdy. Zrealizowane zostało przez Państwowe Gospodarstwo Wodne "WODY POLSKIE".

Wykonawcą robót było konsorcjum firm: PBW HYDROMEX Roman Kwiecień i Zakład Wielobranżowy Antoni Pisuła z Dąbrowy Górniczej.

Warto podkreślić, że jednocześnie przeprowadzone zostały prace w Bojszowach–Jedlinie polegające na przebudowie przepustu oraz wału przeciwpowodziowego rzeki Wisły. Koszt zadania to 865 tys. zł.

(Źródło: UM Bieruń)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna sbl24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brak komentarzy